symbol: TMF-113
projekt Apollo G1 projekt Apollo G1
Ocena:
0,0/5 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

Apollo G1 - Rzut parteru
Apollo G1 - Rzut parteru.
1. Wiatrołap 4,04 m²
2. Hol 7,36 m²
3. Kuchnia 8,74 m²
4. Spiżarnia 1,39 m²
5. Pokój dzienny,jadalnia 27,14 m²
6. Łazienka 3,29 m²
7. Sypialnia 14,08 m²
8. Pokój 11,07 m²
9. Pokój 11,16 m²
10. Łazienka 4,49 m²
11. Pom. gospodarcze 5,30 m²
12. Garaż 19,64 m²

Sytuacja

Apollo G1 - Sytuacja
Apollo G1 - Sytuacja.

Elewacja przednia

Apollo G1 - Elewacja przednia
Apollo G1 - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Apollo G1 - Elewacja tylna
Apollo G1 - Elewacja tylna.

Elewacja boczna

Apollo G1 - Elewacja boczna
Apollo G1 - Elewacja boczna.

Elewacja boczna

Apollo G1 - Elewacja boczna
Apollo G1 - Elewacja boczna.

Opis projektu Apollo G1

Projekt Apollo G1 zwróci uwagę wszystkich osób szukających niewielkiego domu parterowego z garażem jednostanowiskowym. Dom jest doskonały dla rodziny 3-, 4-osobowej, która ceni sobie funkcjonalność i wygodę. Dzięki rozkładowi wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie łatwo będzie zaaranżować każdy zakątek domu. Dom spełni oczekiwania szczególnie tych rodzin, które mają małe dzieci lub opiekują się osobą starszą. Wejście do domu podkreślono dużym trójkątnym zadaszeniem wspartym na balach, dzięki czemu osłonięto mieszkańców wchodzących do domu przed deszczem. Duży, zadaszony taras przylegający do budynku będzie doskonałym miejscem wypoczynku nie tylko w słoneczne dni, ale także w czasie ulewnego deszczu. Elewacja w przyjaznych, ciepłych, słonecznych kolorach podkreśla przytulny charakter domu.

Atutem projektu Apollo G1 jest dobrze pomyślany układ pomieszczeń, który umożliwia maksymalnie zagospodarować przestrzeń. Wyraźny podział na strefy dzienną i nocną pozwala oddzielić pomieszczenia prywatne od ogólnodostępnych. Do wnętrza przechodzi się przez przedsionek, w którym we wnęce można zbudować szafę na garderobę. Obok wejścia znajduje się niewielka łazienka dla gości. Po prawej stronie wydzielono wszystkie pomieszczenia dzienne. Przestronny salon zawiera także część jadalnianą z dużym stołem dla całej rodziny. Częściowo otwarta kuchnia sąsiaduje ze spiżarnią, która będzie doskonałym miejscem przechowywania przetworów domowych oraz innych produktów spożywczych. Rozmieszczony w salonie kominek doskonale dogrzeje dom w chłodne dni. W lewej części domu Apollo G1 rozlokowano pokoje prywatne domowników. Trzy przestronne sypialnie zapewnią komfort użytkowania na co dzień. Z pomieszczenia gospodarczego przeznaczonego na kotłownię można wejść bezpośrednio do garażu. Takie połączenie ułatwi przeniesienie zakupów z samochodu do kuchni.

Technologia wykonania

Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem drewnianym. Dach o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką ceramiczną lub cementową.Elewację wykończono tynkiem mineralnym, cokół tynkiem akrylowym lub okładziną ceramiczną. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Rolety zewnętrzne naokienne.

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
184 tys. zł
Stan deweloperski
256 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Polecane technologie

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Apollo G1?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
52 384 49 90

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Apollo G1
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Uzyskaj specjalne rabaty od naszych partnerów!

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

 • dodatek Aktualizacja dokumentacji
  Aktualizacja dokumentacji

  Nowe warunki techniczne, które zaczęły obowiązywać w 2014 roku, wprowadziły istotne zmiany w zakresie wymagań dotyczących ochrony cieplnej budynków. Do projektów, zakupionych w 2013 roku lub wcześniej, proponujemy dostosowanie dokumentacji do aktualnie obowiązujących przepisów. Prosimy o kontakt z naszymi doradcami w celu ustalenia terminu realizacji zamówienia.

 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Centralny odkurzacz
  Centralny odkurzacz

  Projekt domu rozszerzony o projekt centralnego odkurzacza. Tradycyjny odkurzacz zostaje zastąpiony przez węża wkładanego każdorazowo do gniazdka. Powietrze z kurzem trafia do jednostki centralnej zamontowanej w kotłowni lub w garażu, która oczyszcza zassane powietrze i wydmuchuje poza dom. Dzięki temu unikamy sytuacji występującej w tradycyjnym odkurzaczu, kiedy oczyszczone powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia. Odkurzanie jest ciche, skuteczne i nie wymaga przenoszenia odkurzacza z pokoju do pokoju.

 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dach prefabrykowany
  Dach prefabrykowany

  Prefabrykowane wiązary dachowe są doskonałą, szybką w montażu i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnej więźby dachowej. Sprawdzają się szczególnie w przypadku projektów z prostym dwu- lub wielospadowym dachem, w domach parterowych i garażach wolnostojących. Projekt zawiera część rysunkową, opis i obliczenia konstrukcyjne.

  Pakiet dostępny tylko do wybranych projektów. O szczegóły zapytaj naszych doradców.

 • dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
  Dodatkowy egzemplarz projektu

  Przy zakupie projektu domu otrzymujesz cztery egzemplarze dokumentacji, które należy złożyć do urzędu, w celu zgłoszenia budowy. Dodatkowy, piąty egzemplarz projektu, możesz zamówić aby: ułatwić pracę architektowi adaptującemu oraz ekipie budowlanej, wykorzystać go do wykonania wycen i aranżacji wnętrz, nanieść na nim własne szkice lub zyskać pamiątkę z budowy swojego wymarzonego domu.

 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek GPWC
  GPWC

  Projekt instalacji gruntowego powietrznego wymiennika ciepła (GPWC), która ma za zadanie wspierać i dopełnić instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. GPWC jest instalacją zapewniającą stały dopływ świeżego, higienicznego i przefiltrowanego powietrza do centrali wentylacyjnej, która wstępnie podgrzewa lub schładza powietrze wentylacyjne. Aby móc zastosować GPWC, trzeba najpierw zdecydować się na instalację wentylacji mechanicznej, najlepiej z odzyskiem ciepła (czyli rekuperacją).

 • dodatek Instalacja zagospodarowania wody deszczowej
  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej

  Instalacja zagospodarowania wody deszczowej to rozwiązanie wyróżniające się ogromną ilością zalet, z których najważniejszą jest znaczne ograniczenie wydatków towarzyszących poborowi i odprowadzaniu wody. Nie bez znaczenia są również korzyści ekologiczne związane z pozostawaniem wody w zbiorniku – mniejszy odpływ wód gruntowych do płynących wód powierzchniowych, zapobieganie powodziom oraz przeciążeniom kanalizacji burzowej.

 • dodatek Kosztorys inwestorski
  Kosztorys inwestorski

  Dlaczego warto posiadać kosztorys?

  • Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
  • Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
  • Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
  • Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
  • Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
  • Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
  • Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
 • dodatek Oczyszczalnia ścieków
  Oczyszczalnia ścieków

  Rozwiązanie w postaci biologicznej oczyszczalni, służącej do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu, to ekologiczna alternatywa dla budowy szamba. Nowoczesne systemy oczyszczania ścieków pozwalają na wykorzystanie czystej wody do celów gospodarczych, podobnie jak wody deszczowej, która doskonale nadaje się do podlewania ogrodu. Dodatkowe korzyści – oszczędności z tytułu opłat za wodę i ścieki oraz ekologiczny charakter.

 • dodatek Ogrodzenie domu
  Ogrodzenie domu

  Ogrodzenie wyznacza granice działki, jest dopełnieniem architektury budynku, chroni przed nieproszonymi gośćmi i hałasem. Projekty ogrodzenia dla uzyskania ciekawego efektu łączą ze sobą różne materiały, np. cokół i słupki z cegły, kamienia lub betonu, wypełnienie – drewno lub metal. Projekt zawiera schematy i rysunki wszystkich elementów, wytyczne techniczne, opisy konstrukcji i montażu oraz instalacje teletechniczne.

 • dodatek Ogrzewanie kominkowe
  Ogrzewanie kominkowe

  Kominek to sprawdzony system grzewczy i dekoracyjny element w jednym. Zamknięta komora spalania to niezawodny i tani sposób na ogrzanie lub wspomaganie ogrzewania domu, czysta obsługa i bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesne kominki to eleganckie współczesne wzornictwo zgrabnie wkomponowane we wnętrza, zaprojektowane wg indywidualnych potrzeb mieszkańców.

 • dodatek Projekt instalacji fotowoltaicznej
  Projekt instalacji fotowoltaicznej

  Projekt domu rozszerzony o projekt instalacji fotowoltaicznej, bazującej na pomyśle wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnej i darmowej energii słonecznej. Kolektory pozyskują energię w ciągu dnia, kiedy możliwości jej wytworzenia są największe. Moduły fotowoltaiczne montuje się na dobrze doświetlonej połaci dachu, przyłącza do instalacji i tym sposobem inwestor sam staje się producentem energii elektrycznej.

 • dodatek Projekt instalacji solarnej
  Projekt instalacji solarnej

  Projekt instalacji solarnej, która pozyskuje energię słoneczną i przekazuje ją do odbiorników ciepła. W domu jednorodzinnym stanowi wspomaganie procesu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Energia wykorzystywana jest do podgrzania wody zgromadzonej w zasobniku.

 • dodatek Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła
  Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła

  Projekt instalacji ogrzewania podłogowego wraz z węzłem grzewczym opartym o pompę ciepła. Źródłem ciepła jest pompa ciepła współpracująca z pionowymi lub poziomymi kolektorami ciepła. Pompę można również zintegrować z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem.

 • dodatek Projekt wentylacji mechanicznej
  Projekt wentylacji mechanicznej

  Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła minimalizuje straty energii w budynku z tytułu wentylacji oraz utrzymuje optymalny klimat w pomieszczeniach. Dokumentacja obejmuje projekt systemu wentylacji mechanicznej budynku, a także materiały informacyjne na temat rekuperacji.

 • dodatek Stacja uzdatniania wody
  Stacja uzdatniania wody

  Nowoczesne stacje uzdatniania wody stanowią skuteczne i proste w obsłudze rozwiązanie problemu złej jakości wody, która powoduje przyspieszone zużycie urządzeń cieplnych, kotłów, grzałek w pralkach i zmywarkach, kranów, uszczelek, kabin prysznicowych i instalacji. System zmiękcza wodę i redukuje inne, stałe zanieczyszczenia. Dzięki stacji uzdatniania wody, można użyć mniejszych dawek środków piorących i ochronić instalacje oraz armaturę przed szkodliwymi osadami.

 • dodatek Szambo przydomowe
  Szambo przydomowe

  Bezodpływowy zbiornik wykonany z żelbetu lub tworzywa. Szambo to najpopularniejszy sposób pozbywania się ścieków, w przypadku gdy nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji centralnej. Szczelne budowle podziemne są możliwe do zastosowania na różnych gruntach – zapewniają bezpieczeństwo dla środowiska i wód podziemnych. Projekt zawiera rysunki techniczne i opis.

 • dodatek Tablica budowy
  Tablica budowy

  Przed rozpoczęciem budowy, tablicę informacyjną należy umieścić w widocznym miejscu, obok budowanego domu, od strony drogi publicznej lub dojazdu do takiej drogi. Znaleźć się na niej muszą informacje o inwestorze, wykonawcy, nr pozwolenia na budowę, nazwisko kierownika budowy, telefony alarmowe. Tablica powinna znajdować się na terenie budowy przez cały okres jej trwania.

 • dodatek Wentylacja mechaniczna z GPWC
  Wentylacja mechaniczna z GPWC

  Projekt instalacji wentylacji mechanicznej z Gruntowym Powietrznym Wymiennikiem Ciepła, wykorzystującym energię zmagazynowaną w gruncie do ogrzewania i chłodzenia powietrza wentylacyjnego. Zastosowanie GPWC w połączeniu z wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperator) pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w okresie zimowym ok. 30%.

 • dodatek Zagospodarowanie działki
  Zagospodarowanie działki

  Pokaż nam swoje warunki zabudowy i mapę projektową, a my usytuujemy na niej Twój wymarzony dom. Dobierzemy do niego odpowiednie dodatki z naszej oferty, dopasujemy typ ogrodzenia, garaż wolnostojący lub inny element małej architektury. Podpowiemy rodzaj instalacji, typ oczyszczalni ścieków czy rodzaj ocieplenia, który warto zastosować w domu. Architekt dyżurny służy pomocą na każdym etapie realizacji inwestycji.

Architekt radzi

W moich warunkach zabudowy zapisano, że mogę wybudować dom o maksymalnej wysokości okapu dachu 3 m. Czy projekt domu Apollo G1 spełnia ten warunek?

Wysokość okapu dachu w tym projekcie, mierząc od poziomu posadzki parteru, wynosi 2,68 m, jednak parter jest wyniesiony nad grunt na wysokość 47 cm, co łącznie daje wysokość okapu 3,15 m od poziomu gruntu. Konieczne będzie zatem głębsze osadzenie domu lub wydłużenie połaci dachu, by sięgały 15 cm niżej. Na powyższe zmiany wyrazimy autorską zgodę.

Czy można w miejscu łazienki dla gości zaadaptować garderobę?

Projekt domu Apollo G1 nie przewiduje pomieszczenia na garderobę. Jeśli widzi Pani potrzebę zaadaptowania takiego pomieszczenia, istnieje możliwość wykorzystania w tym celu łazienki dla gości. Do projektu dołączymy wszystkie potrzebne zgody na wprowadzenie powyższej zmiany.

Jakie są dokładne wymiary garażu? Chciałbym wstawić do niego półki na narzędzia i zastanawiam się, czy nie będzie za mały.

Wymiary garażu to 3,30 m x 6,02 m. W razie potrzeby załączymy zgodę na zmianę wymiarów garażu.