Rzut parteru
Rzut poddasza
Opis projektu D34 - Antoni
Jeśli szukają Państwo niepowtarzalnego murowanego domu z poddaszem, projekt D34 - Antoni będzie idealną propozycją. Dom bez wątpienia wyróżnia się spośród innych projektów domów jednorodzinnych. Ciekawa bryła wzbogacona o niebanalne dodatki architektoniczne tworzy zaskakujący efekt o nowoczesnym charakterze. Z przedniej połaci dwuspadowego dachu wychodzi duża lukarna z nowoczesnym oknem. Na bocznej ścianie zaprojektowano przeszklony wykusz z balkonem znajdującym się ponad nim, z którego roztacza się widok na okolicę. Tym, co zadowoli zmotoryzowanych członków rodziny, jest dołączony do bocznej ściany jednostanowiskowy garaż. Wejście do domu zostało nieco ukryte w podcieniu, który osłania przed deszczem. Od strony ogrodu do budynku przylega rozległy taras, który będzie doskonałym miejscem wypoczynku w ciepłe, słoneczne dni. Piękny efekt wizualny tworzy kremowa kolorystyka elewacji połączona z naturalnymi elementami – drewnem i kamieniem.
Wnętrze domu D34 - Antoni zaskakuje dobrze pomyślanym rozkładem pomieszczeń. Pierwszym pokojem, do jakiego trafiamy zaraz po wejściu do domu, jest rozległy hol ze schodami prowadzącymi na poddasze. Za nimi znajduje się pomieszczenie techniczne przeznaczone na kotłownię oraz schowek materiałów opałowych. Obok zaplanowano drzwi prowadzące bezpośrednio do garażu. W tylnej części przewidziano dodatkowy pokój, który sprawdzi się znakomicie jak gabinet do pracy w domu czy sypialnia dla gości zawierająca łazienkę. Reprezentacyjnym pokojem na parterze jest przestronny salon z częścią wypoczynkową oraz jadalnianą. Duży stół umieszczono w wykuszu, który umili czas mieszkańcom. Centralnie zlokalizowany kominek dogrzeje dom w chłodniejsze dni. Otwarta kuchnia z wygodną zabudową sąsiaduje z niewielką spiżarnią, która umożliwi przechowywanie produktów spożywczych. Na poddaszu domu D34 - Antoni zaplanowano trzy sypialnie, łazienkę oraz strych do wykorzystania jako schowek.
Technologia wykonania
Koszty budowy domu D34 - Antoni
- Stan surowy zamknięty
- 213,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 339,5 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu D34 - Antoni! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Warianty
- D34A wersja drewniana
- Pow. użytkowa:143,32 m²
- Technologia:drewniany - szkielet
- Garaż:dwustanowiskowy
- Min. wymiary działki:19,85 x 27,35 m
- D34 - Antoni wersja drewniana
- Pow. użytkowa:151,13 m²
- Technologia:drewniany - szkielet
- Garaż:jednostanowiskowy
- Min. wymiary działki:19,75 x 23,8 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Polecane technologie
Architekt radzi
- Czy można zmienić system ogrzewania w projekcie?
Projekt Antoni (szkielet drewniany) przewiduje ogrzewanie gazowe, jednak w pomieszczeniu gospodarczym nr 2 istnieje możliwość zaadaptowania pieca na inne paliwo. Wymaga to zmodyfikowania kominów, lecz tego typu zmiany są możliwe do wykonania przez architekta adaptującego. Alternatywnie można rozprowadzić również ciepło z kominka. Jest on umiejscowiony w centralnej części domu, więc nie ma ku temu przeciwwskazań. Inwestor nie jest też ograniczony, jeśli chodzi o wybór innowacyjnych metod ogrzewania, np. kolektorów słonecznych.
- Czy w projekcie można dodać okna połaciowe oraz zlikwidować okno na ścianie szczytowej?
Zmiany ilości okien dachowych lub standardowych są możliwe za zgodą autora projektu, którą dołączymy na życzenie inwestora. Uprawnia ona architekta adaptującego do zmiany kształtu, położenia, wielkości oraz ilości otworów drzwiowych i okiennych w całym budynku.
- Czy można pomieszczenie nr 4 zamienić na spiżarnię? Czy istnieje możliwość przeniesienia drzwi wejściowych do pokojów oraz powiększenia łazienki na poddaszu kosztem strychu?
Standardowo do projektu załączamy zgodę na zmianę funkcjonalności pomieszczeń i położenia ścianek działowych. Zgody te umożliwiają dowolne modyfikowanie układu pomieszczeń, czyli powiększenie, łączenie pomieszczeń, dzielenie, zmiany ich przeznaczenia (zaadaptowanie w toalecie spiżarni). Zmiany te nie są skomplikowane, należy jednak pamiętać, że często wymagają modyfikacji w instalacjach wewnętrznych, np. doprowadzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej do nowo powstałej łazienki.