Rzut parteru
Opis projektu Ancona Termo
Szlachetna prostota – to istota projektu domu parterowego Ancona Termo! Budynek odwołuje się do tradycji dworków polskich, a zbudowana na planie prostokąta powierzchnia użytkowa (91,92 m²) spełnia kryteria potrzebne 4-, ewentualnie 5-osobowej rodzinie do komfortowego mieszkania. Klasyczna, polska familia ma tu do dyspozycji 3 sypialnie, pokój dzienny, kuchnię, łazienkę, kotłownię, schowek i WC. Zgodnie z ponadczasowym kanonem luksusu w gotowym projekcie Ancona Termo znajduje się także kominek. Cenne jest to, że na niedużej powierzchni projektantom udało się tak zaaranżować przestrzeń, aby nie tylko stworzyć osobną toaletę, ale przede wszystkim wygospodarować tu miejsca na schowki i wnęki! Dlatego brak podpiwniczenia nie będzie odczuwalny dla jakości życia w tym skromnym i zarazem efektownym domu. Za to z pewnością tę różnicę odczuje korzystnie Państwa portfel, ponieważ podpiwniczenie jest bardzo kosztownym rozwiązaniem. Tu zapewniono funkcjonalność wnętrza w sposób optymalny. Pomimo swojej prostoty projekt domu Ancona Termo imponuje swoim kunsztem i elegancją.
Domy parterowe są aktualnie najchętniej wybierane, zwłaszcza przez młode rodziny. Jedna kondygnacja zdecydowanie ułatwia opiekę nad dziećmi i całym domem. Ponadto projekty domów parterowych mają tę przewagę nad popularną alternatywą w postaci budynków z poddaszem, że nie posiadają ukośnych ścian, co sprawia, że łatwiej i efektywniej można wykorzystać ich powierzchnię. Te argumenty sprawiają, że jesteśmy pewni, iż ta propozycja bez wątpienia przypadnie do gustu wielu Inwestorom. Słowem – polecamy!
Technologia wykonania
Tech. bud. ścian: pustak ceramiczny 25 cm + izolacja 18 cm.
Koszty budowy domu Ancona Termo
- Stan surowy zamknięty
- 155,5 tys. zł
- Stan deweloperski
- 222,5 tys. zł

Zadzwoń 52 384 49 90
Skorzystaj z bezpłatnej kosultacji z Doradcą Projektowym!
Pakiet GRATISÓW do projektu
Dedykowane gratisy do projektu Ancona Termo! Do zamówienia możesz wybrać do 5 dowolnych gratisów z poniższej listy.
Warianty
- Anzio Termo
- Pow. użytkowa:98,76 m²
- Technologia:murowany
- Garaż:bez garażu
- Min. wymiary działki:18,31 x 22,61 m
Podobne projekty
Dedykowane dodatki
Polecane technologie
Architekt radzi
- W jakiej technologii wykonane są ściany zewnętrzne budynku?
- W projekcie tym przewidziany jest pustak ceramiczny Porotherm o grubości 30 cm, ściana docieplona jest 10-centymetrową wełną kamienną Paroc Fal 1, od wewnątrz zastosowano tynk cementowo-wapienny MK 3 lub MLL, natomiast na zewnątrz tynk cienkowarstwowy Lobatherm. Inwestorzy jednak mają dowolność w wyborze materiałów budowlanych na ściany zewnętrzne.
- Jaki jest przewidywany strop w projekcie Ancona?
Projekt domu Ancona przewiduje strop drewniany firmy Steico - jest to system belek dwuteowych wykorzystywany przy budowie domów energooszczędnych lub pasywnych. Możliwa jest zmiana stropu za zgodą architekta przesłaną na życzenie inwestora.
- Czy możliwe jest pokrycie dachu blachą oraz zmiana kształtu i grubości filarów przy wejściu?
- Zmiany kształtu i grubości filarów są zmianami kosmetycznymi, estetycznymi, które nie wpływają na konstrukcję budynku i są możliwe do wykonania za zgodą autora projektu. W projekcie przewidziano dachówkę ceramiczną pokrywającą dach. Jest to materiał cięższy niż blacha, więc bez żadnych zmian w konstrukcji dachu można wybrać blachę do jego pokrycia.
- Czy można ogrzewać ten domek piecem węglowym?
Wprowadzając niewielkie, mało istotne zmiany w projekcie Ancona, można zastosować piec na węgiel jako źródło ciepła. Tego typu piece wymagają kotłowni o większej powierzchni, niż jest zaplanowana w projekcie. Sugerujemy, by kotłownia była nie mniejsza niż 6 m². Łącząc pomieszczenie kotłowni z WC i ze schowkiem, uzyskamy powierzchnię wymaganą do instalacji pieca na paliwo stałe. Jednak wiąże się to z rezygnacją z pomieszczeń pomocniczych i zmianami komina znajdującego się w kotłowni. Zmiany te bez kłopotu za autorską zgodą wprowadzi architekt adaptujący.