Rzut parteru
Opis projektu D174 - Adam
Projekt domu D174 - Adam został zaprojektowany z myślą o ludziach, którzy od wysokich budowli dwupoziomowych wolą stylowe, parterowe posiadłości, gdzie nie brak estetycznych i zarazem praktycznych rozwiązań. Elegancka konstrukcja wykonana w technologii szkieletu drewnianego podkreśla piękno zewnętrzne budynku, ale również stanowi doskonałą izolację przed chłodem w długie, zimowe wieczory. Ponadto zastosowanie licznych daszków i podcieni ochroni posiadłość przed ostrym słońcem i deszczem, co jest kolejnym niezbitym dowodem na funkcjonalność budynku.
Przestrzeń mieszkalną projektu D174 - Adam skupiono na jednej, obszernej kondygnacji. Z szerokiej sieni przy drzwiach frontowych można się udać do dodatkowego WC, pomieszczenia technicznego prowadzącego do jednostanowiskowego garażu, a także do dalszej części komunikacyjnej. Zaletą pomieszczenia garażowego jest wydzielenie dodatkowej przestrzeni na narzędzia, co jest niewątpliwe atutem dla posiadaczy aut lubiących spędzać przy samochodzie długie godziny. Przestronny pokój dzienny w lewym skrzydle domu D174 - Adam został połączony z jadalnią oraz praktyczną kuchnią. Takie rozwiązanie umożliwi doskonały kontakt wszystkim mieszkańcom domu. Ponadto brak klaustrofobicznych podziałów sprawia, że metraż tego wnętrza wydaje się być o wiele większy niż jest w rzeczywistości. W prawej części budynku skupiono dwie wygodne sypialnie oraz dużą łazienkę dla domowników. Pomieszczenie łazienkowe usytuowano pomiędzy pokojami, co zagwarantuje dobry dostęp i komfort mieszkańcom obu sypialni.
Klasa, energooszczędność, funkcjonalność to zalety, które zostały w pełni wykorzystane w projekcie D174 - Adam. Zalety domu czynią go zatem poważnym konkurentem dla innych posiadłości parterowych utrzymanych nawet w nieco nowocześniejszej technologii.
Technologia wykonania
- Ściany zewnętrzne: konstrukcja sumikowo-łętkowa + mur pruski.
- Konstrukcja dachu: drewniany krokwiowo-jętkowa.
- Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna.
- Elewacja: drewniana z bali + kamień.
Koszty budowy (wskaźnikowe)
- Stan surowy zamknięty
- 226 tys. zł
- Stan deweloperski
- 270,5 tys. zł
- szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
- kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
- wystąpienie do banku o kredyt,
- prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Polecane technologie
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt D174 - Adam?
Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.
Dodatki do projektu
-
Bezpłatna zgoda na zmiany
-
Charakterystyka energetyczna
-
Dziennik budowy
-
Kosztorys inwestorski
Dlaczego warto posiadać kosztorys?
- Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
- Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
- Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
- Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
- Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
- Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
- Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
-
Nowo budowane domy są coraz bardziej energooszczędne, a inwestorzy coraz częściej decydują się na wybór rozwiązań, które wykraczają poza wymagane prawem minimum. Ostatnio energooszczędność jest nie tylko w modzie, ale również w promocji.
-
Ściany zewnętrzne można postawić w technologii jedno-, dwu- lub trójwarstwowej. Każda z nich posiada wady i zalety. Najprostsza wydaje się technologia jednowarstwowa, ale jednocześnie wymaga największej dokładności.
-
Posiadanie domu jednorodzinnego to nie tylko przyjemność, ale także obowiązki. Właściciele nieruchomości są zobowiązani do przeprowadzania regularnych kontroli. Część z nich należy wykonywać co roku, pozostałe raz na pięć lat.