Projektu domu ZX5 wyróżnia prostota i nowoczesność zarazem. Duże przeszklenia ścian, prawie płaski dach ukryty za attyką czy oryginalne podpory mocno podkreślają innowacyjność nowoczesnych rozwiązań. Połączenie stali, egzotycznego drewna i ciosanego kamienia na elewacji doskonale komponuje się z chłodną bielą tynku, gustownie spajając te materiały na zasadzie kontrastu. Wnętrza są jasne, przestronne, nieograniczone zbędnymi ścianami wręcz czekają na aranżację….
W upalne dni świetnie sprawdzi się zadaszony podcień i tarasy od strony salonu i kuchni, na których można zjeść obiad z rodziną lub zrelaksować się po pracy.
Wnętrze tego budynku zachowuje najlepsze cechy funkcjonalne domu tradycyjnego, stanowiąc jednocześnie zwrot ku nowoczesności. Na parterze znajduje się części dzienna oraz gospodarcza wraz z dwustanowiskowym garażem. Poszczególne aneksy wydzielone są za pomocą akcentów takich jak: dwustronny kominek między salonem i jadalnią czy kuchnia „wyspa” z bufetem. Szczególnym atutem jest garaż połączony z domem za pomocą spiżarki, co ułatwia komunikację i np. rozpakowywanie zakupów. Garaż przewiduje także dodatkową przestrzeń na kolejne pomieszczenie gospodarcze.
Dodatkowym atutem jest intymnie zlokalizowany pokój w parterze, który może posłużyć jako cichy gabinet do pracy bądź przytulny pokój gościnny.
Na piętrze przewidziano część sypialno-wypoczynkową . W strefie nocnej znajdują się 4 wygodne i przestronne sypialnie optymalnie doświetlone - każda z wyjściem na rozległy taras, 2 łazienki: ogólnodostępna i prywatna oraz garderoba. Zaletę tej części domu stanowi rekreacyjny taras osłonięty pergolą. Taras może zostać wykonany jako „zielony” (o odwróconym układzie warstw) i obsadzony trawnikiem, co pozwoli stworzyć nam - prywatną „zieloną enklawę”.
Dom ten świetnie prezentuje się na dużych działkach jaki i w miejskiej, zwartej zabudowie. Projekt ma wiele indywidualnych cech i zapewne przypadnie szczególnie do gustu osobom, szukającym funkcjonalnych i sprawdzonych rozwiązań w nowoczesnej formie. |