Projekty domów z bali drewnianych
Kolekcja domów z bali drewnianych – kilkaset propozycji! Zobacz projekty domów, które zaplanowano w wyjątkowej technologii stosowanej od wieków na całym świecie. To zarówno domy w stylu rustykalnym, jak i nowoczesne projekty z dużymi przeszkleniami. Zapraszamy do przeglądania!
Domy z bali mają wiele zalet! Poznaj wszystkie...
Projekty domów z bali drewnianych to ukłon w stronę sprawdzonej od wieków technologii. We współczesnym budownictwie stanowią dziedzinę ekstrawagancką - zarezerwowaną dla wtajemniczonych fachowców. Odpowiednio konserwowane domy z bali drewnianych są równie trwałe, jak domy murowane. Doskonałe dla osób spragnionych kontaktu z naturą. Powrót z miejskiego gwaru do takiego domu zawsze będzie radością. Można je wykonać w suchej zabudowie lub pozostawić odsłonięte drewno. Projekty domów z bali to ciepłe, przytulne i jednocześnie wyjątkowe domy - tanie i szybkie w realizacji. Łączą w sobie wszystkie zalety budownictwa drewnianego.
Domy z bali charakteryzują się także przyjaznym mikroklimatem, dzięki zastosowaniu ekologicznych, naturalnych materiałów – to niewątpliwie jedna z najważniejszych zalet domów drewnianych! Ponadto naturalne materiały dodają im wyjątkowego uroku. Odkryte, okrągłe bale drewniane w kontraście do dużych, nowoczesnych przeszkleń, to bardzo odważne rozwiązanie, ale jakże efektowne. W naszej kolekcji projektów domów z bali znajdują się zarówno tego typu nowoczesne projekty, jak i mniej odważne, bazujące na sprawdzonych rozwiązaniach, domy z bali w klasycznym lub rustykalnym stylu, wyróżniające się niezwykłą przytulnością wnętrz.
Jeszcze jedną zaletą domów z bali jest proces budowy - to technologia, która zapewnia o wiele szybszą realizację budynku niż np. technologia tradycyjna (projekty domów murowanych).
Projekt domu z bali – co warto wiedzieć, zanim rozpoczniemy budowę?
Ponieważ bale drewniane to dość specyficzny materiał – podobnie jak dopiero od niedawna popularna w Polsce na masową skalę technologia budowy domów drewnianych, niestety istnieją pewne ograniczenia, co do samego procesu budowy. Przede wszystkim, budowę należy zlecić firmie, która realizuje domy drewniane – zwłaszcza w technologii bali drewnianych – ponieważ budowa przebiega całkowicie inaczej, niż w przypadku domu murowanego. Niedoświadczona ekipa budowlana może narobić więcej szkód, niż może się nam wydawać. Niezbędna jest też współpraca wykonawcy z architektem/konstruktorem specjalizującym się w tego typu rozwiązaniach. Najtańszą opcją będzie zakup projektu gotowego w technologii z bali drewnianych, a następnie jego adaptacja u lokalnego architekta, który ma za zadanie dostosować projekt do działki.
Czym jest adaptacja projektu? Dowiedz się z artykułu – TUTAJ.
Dlaczego warto wybrać projekt, który od początku zakłada technologię z bali? Odpowiedź jest prosta: to najtańsza opcja, a ponadto nie każdy projekt w technologii murowanej, można przerobić na projekt w technologii z bali – a powodem są aspekty konstrukcyjne. Lepiej więc nie ryzykować i zdecydować się na gotowy projekt domu już dostosowany do technologii budowy z bali drewnianych.
Ile kosztuje dom z bali? Sprawdzamy projekty i ceny
W naszej kolekcji domów z bali znajdują się także projekty domów tanich w budowie – czyli takich, których budowa nie powinna wynieść nas więcej, niż 300 tys. zł netto. Pamiętajcie jednak, że koszty podawane na stronach internetowych z projektami, są jedynie wskaźnikowe, co oznacza, że nie są ostateczne i należy założyć margines błędu na poziomie 10-20%. Oczywiście istnieje możliwość zamówienia dokładnego kosztorysu, który bardzo rzetelnie pokaże nam koszty budowy domu do stanu surowego, zamkniętego, deweloperskiego i z wykończeniem. Kosztorys budowy domu można zamówić na stronie Tooba.pl w zakładce „Kosztorys inwestorski” - kliknij.
Czy domy z bali są tanie?
Niestety ich koszty budowy są porównywalne do domów murowanych, nawet droższe. Powodem jest wykorzystywany surowiec, którym jest lite drewno. A jeśli zależy nam na domu z bali, który przetrwa 100 i więcej lat, drewno powinno być jak najwyższej jakości i nie możemy w tym aspekcie oszczędzać. Budowa domu z bali wymaga również odpowiedniej wiedzy, szczegółowości, doświadczenia – w Polsce mamy jeszcze niewielu specjalistów, dlatego ich usługi są z pewnością droższe (podobnie jak wynajęcie takiej ekipy budowlanej). Jeśli chcemy więc zbudować dom drewniany, ale zależy nam na niskich kosztach budowy, lepiej zdecydować się na dom szkieletowy – drewniany. Tego rodzaju projekty również posiadamy w naszej bazie – dostępnych domów jest sporo – a wyglądem mogą przypominać zarówno nowoczesne domy murowane, jak i rustykalne, przytulne domy z bali. A to wszystko dzięki zastosowaniu odpowiedniej okładziny na elewacji. Sprawdź kolekcję: projekty domów drewnianych szkieletowych.