Projekt domu Miki II

symbol: TUK-964

Rzut parteru

Miki II - Rzut parteru
Miki II - Rzut parteru.
1. garaż 16,60 m²
2. hall 5,30 m²
3. kuchnia 6,80 m²
4. pokój 9,20 m²
5. pom. gospodarcze 5,30 m²
6. salon 25,00 m²
7. wc 2,30 m²
8. wiatrołap 3,30 m²

Rzut poddasza

Miki II - Rzut poddasza
Miki II - Rzut poddasza.
1. hall 5,40 m²
2. sypialnia 10,30 m² (14,50 m²)
3. sypialnia 8,10 m² (12,20 m²)
4. garderoba 0,70 m² (2,70 m²)
5. łazienka 3,90 m² (6,70 m²)
6. sypialnia 8,40 m² (11,20 m²)
7. taras 20,90 m²
8. balkon 4,20 m²
w nawiasie podana została
powierzchnia pomieszczenia po podłodze

Elewacja przednia

Miki II - Elewacja przednia
Miki II - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Miki II - Elewacja tylna
Miki II - Elewacja tylna.

Elewacja prawa

Miki II - Elewacja prawa
Miki II - Elewacja prawa.

Elewacja lewa

Miki II - Elewacja lewa
Miki II - Elewacja lewa.
projekt Miki
Pow. użytkowa:88,9 m²
Technologia:murowany
Garaż:bez garażu
Min. wymiary działki:17,43 x 16,35 m

Opis projektu Miki II

Projekt Miki II łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Klasyczna bryła zaprojektowana na rzucie prostokąta została przykryta dwuspadowym dachem. Do bocznej ściany dołączono formę garażu, nad którym znajduje się obszerny taras wypoczynkowy z widokiem na okolicę. Wejście do domu podkreślono niewielkim daszkiem, który stanowi przedłużenie przedniej połaci dachu. Do tylnej ściany przylega duży taras, na którym będzie można urządzić weekendowego grilla w gronie znajomych w słoneczne popołudnia. Nowoczesne detale w postaci dużych okien połaciowych, okien narożnych oraz dużych przeszkleń tarasowych dodają całości elegancji i wdzięku. Biała elewacja została połączona z szarą klinkierową okładziną pasującą do barwy dachu. Drewniane elementy wykończeniowe ożywiają projekt, dodając mu dynamicznego charakteru.

Innowacyjne rozwiązania przestrzenne to kolejny atut projektu domu Miki II. W projekcie zastosowano podział na strefy dzienną i nocną. Rozkład pokojów prywatnych na górze pozwoli zachować prywatność domownikom. Do wnętrza przechodzi się przez wiatrołap chroniący dom przed chłodem. Po lewej stronie znajduje się pomieszczenie techniczne przeznaczone na kotłownię, przez które można wejść bezpośrednio do garażu. Takie połączenie ułatwi przenoszenie zakupów z samochodu do kuchni. Od strony południowej ulokowano dodatkowy, zaciszny pokój, który można zaaranżować na gabinet do pracy w domu. W pozostałej części na parterze zaplanowano przestronny salon łączący się z jadalnią oraz kuchnią. W środkowej części znajduje się piękny kominek, który ozdabia wnętrze. Duże przeszklenia latem otwierają dom na taras, który stanowi łącznik domu z ogrodem. Na poddaszu domu Miki II znajdują się trzy ustawne, wygodne sypialnie, łazienka oraz garderoba. Zaletą jest duży taras oraz balkon.

Technologia wykonania

  Proponowana technologia wykonania:

 • ściany zewnętrzne tradycyjne dwu i trzywarstwowe
 • strop żelbetowy, monolityczny• dach o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki
 • schody ażurowe drewniane na konstrukcji drewnianej lub stalowej

 

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
137 tys. zł
Stan deweloperski
217,5 tys. zł
Stan pod klucz
249,5 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Dodatki do projektu

 • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
  Bezpłatna zgoda na zmiany
 • dodatek Charakterystyka energetyczna
  Charakterystyka energetyczna
 • dodatek Dziennik budowy
  Dziennik budowy
 • dodatek Kosztorys inwestorski
  Kosztorys inwestorski

  Kosztorys inwestorski stanowi odniesienie dla inwestora, pomaga oszacować koszty prac na budowie, a także przygotować wycenę materiałów budowlanych. Jest szczególnie przydatny dla inwestorów budujących dom systemem gospodarczym. Opracowywany jest na podstawie projektu budowlanego oraz specyfikacji technicznej.

  Kosztorys inwestorski zawiera: szczegółowe zestawienie materiałów i robocizny z rozbiciem na poszczególne etapy budowy oraz podsumowanie, aktualne ceny w oparciu o dane cennika Sekocenbudu.

 • dodatek Projekt rekuperacji
  Projekt rekuperacji

  Projekt rekuperacji zawiera zestawienie materiałów do montażu całej instalacji, instrukcję montażu, opis techniczny oraz zwykle rzuty parteru i poddasza, a także przekrój pionowy z oznaczeniami poszczególnych elementów i rozwinięciem całej instalacji.

autor: Dominanta

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Miki II? Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
 • 52 384 49 90
 • 502 363 364
 • 502 363 539
 • 605 071 505


* pole obowiązkowe

Architekt radzi

Czy w projekcie Miki II w toalecie na parterze zmieściłaby się maleńka kabina prysznicowa?

W obecnym wc nie zmieści się kabina prysznicowa. Aby było to możliwe, pomieszczenie należy powiększyć kosztem kotłowni lub pokoju. 

Proszę o informację, czy w projekcie Miki II przewidziano ogrzewanie gazowe, a jeśli tak, to czy istnieje możliwość zmiany sposobu ogrzewania na paliwo stałe?

W tym przypadku przewidziano piec gazowy w pomieszczeniu gospodarczym. Powierzchnia tej kotłowni umożliwia montaż kotła na paliwo stałe.