Projekt domu Jaskółka

symbol: TAB-417

Rzut parteru

Jaskółka - Rzut parteru
Jaskółka - Rzut parteru.
1. przedsionek 3,04 m²
2. hall + korytarz 6,78 m²
3. kuchnia 13,02 m²
4. salon + jadalnia 22,35 m²
5. pokój 11,40 m²
6. pokój 13,16 m²
7. pokój 11,55 m²
8. łazienka 5,10 m²
9. wc 2,09 m²
10. kotłownia/pom. gosp 14,20 m²

Sytuacja

Jaskółka - Sytuacja
Jaskółka - Sytuacja.

Elewacja przednia

Jaskółka - Elewacja przednia
Jaskółka - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Jaskółka - Elewacja tylna
Jaskółka - Elewacja tylna.

Elewacja lewa

Jaskółka - Elewacja lewa
Jaskółka - Elewacja lewa.

Elewacja prawa

Jaskółka - Elewacja prawa
Jaskółka - Elewacja prawa.

Opis projektu Jaskółka

Projekt Jaskółka to doskonała propozycja domu parterowego w technologii z bala litego, który świetnie się sprawdzi zarówno jako dom letniskowy, jak i całoroczny. Prosta bryła o nieskomplikowanej konstrukcji zaprojektowana na planie prostokąta została zaprojektowana z myślą o rodzinie czteroosobowej. Oszczędna forma urozmaicona została malowniczym portykiem wejściowym podtrzymywanym drewnianymi kolumnami podkreślającymi wejście główne od frontu oraz zadaszonym przez trójkątny podcień tarasem, na którym właściciele mogą przesiadywać popołudniami, podziwiając okoliczną przyrodę. Drewniane okiennice oraz ciekawe detale architektoniczne dodają domowi ciepłego, przytulnego charakteru. Prosta forma domu Jaskółka wpasuje się najlepiej w krajobraz podmiejski i wiejski.

Dobrze przemyślany układ pomieszczeń zwiększający funkcjonalność domu Jaskółka sprawi, że dom spodoba się wszystkim zwolennikom praktycznych rozwiązań. W projekcie zwraca uwagę duża powierzchnia pomieszczenia gospodarczego przeznaczonego na kotłownię, w którym można także przechowywać narzędzia ogrodowe, sprzęt sportowy czy materiały opałowe. Wejście do niego znajdujące się w bocznej ścianie pozwoli zachować porządek w domu. Do wnętrza budynku wchodzi się przez przedsionek, w którym wydzielono miejsce na szafę wnękową przechowującą odzienie i obuwie mieszkańców. Obok wejścia znajduje się niewielkie WC dla gości. Dużym plusem projektu Jaskółka jest podział domu na strefę dzienną i nocną. Reprezentacyjna część dzienna zlokalizowana w lewej części domu składa się z przestronnego salonu wypoczynkowego, jadalni z dużym stołem oraz wygodnej kuchni. Przeszklone drzwi otwierają pokój dzienny na zadaszony taras, który będzie doskonałym miejscem weekendowego grillowania. W prawej części domu Jaskółka znajdują się trzy wygodne zaciszne sypialnie oraz łazienka, w której można stworzyć własne domowe spa.

Technologia wykonania

 • Fundamenty: betonowe wylewane
 • Ściany zewnętrzne: bale lite 9 cm + izolacja z wełny mineralnej + szalówka wewnętrzna
 • Konstrukcja dachu: wiązary drewniane kratownicowe
 • Sufit nad parterem: podwieszany do wiązarów
 • Pokrycie dachu: blachodachówka lub dachówka
 • Elewacje: bale lite

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
215 tys. zł
Stan deweloperski
272,5 tys. zł
Stan pod klucz
302,5 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
 • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
 • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
 • wystąpienie do banku o kredyt,
 • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski
autor: MG Projekt

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Jaskółka? Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
 • 52 384 49 90
 • 502 363 364
 • 502 363 539
 • 605 071 505


* pole obowiązkowe

Architekt radzi

Czy w projekcie Jaskółka można zmniejszyć kotłownię i tym samym powiększyć salon?

Obecna szerokość kotłowni wynosi 1,86 metra. Jej zwężenie sprawiłoby, że pomieszczenie straciłoby swą funkcjonalność. Proponujemy zrezygnować z części kotłowni przylegającej do salonu, a pozostawić tę sąsiadującą z kuchnią. Nie będzie to trudna zmiana, wprowadzi ją lokalny architekt na etapie adaptacji, będzie się jednak wiązała z przesunięciem komina. 

Jesteśmy zainteresowani projektem Jaskółka, jednak chcemy budować dom z bali według technologii norweskiej. Bale są wtedy grubości 20 cm, bez dodatkowego ocieplenia. Czy w związku z tym należy nanosić zmiany w projekcie?

W takiej sytuacji należy nanieść zmiany w projekcie. Istnieje jednak dogodna dla Inwestora alternatywa - zmiany należy skonsuktować bezpośrednio z wykonawcą, który dostosuje projekt do swojej technologii. 

Czy możliwe jest doprojektowanie garażu?

Tak, istnieje możliwość doprojektowania garażu. Wymaga to naszej zgody, którą możemy załączyć do projektu bezpłatnie na życzenie inwestora. Zmianę tę wprowadzi lokalny architekt adaptujący. Z uwagi na pracochłonność tej zmiany, będzie ona się wiązała z dodatkowym kosztem przy adaptacji. W parze z tą zmianą idą zmiany w konstrukcji dachu, co wpływa na stopień skomplikowania tej zmiany.