Projekt domu Henryk G1

symbol: TRN-472
projekt Henryk G1 projekt Henryk G1 projekt Henryk G1 projekt Henryk G1
Ocena:
0,0/5 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Rzut parteru

1. Wiatrołap 10,51 m²
2. Hol 21,34 m²
3. Kuchnia 16,32 m²
4. Spiżarnia 3,87 m²
5. Ogród zimowy 7,37 m²
6. Pokój dzienny 51,01 m²
7. Gabinet 14,46 m²
8. Toaleta 1,87 m²
9. Sypialnia 17,14 m²
10. Garderoba 8,98 m²
11. Łazienka 9,60 m²
12. Kotłownia 12,10 m²
13. Składzik ogrodowy 8,50 m²
14. Garaż 25,56 m²

Rzut poddasza

1. Korytarz 5,21 m²
2. Sypialnia 22,71 m²
3. Pokój 12,86 m²
4. Łazienka 7,42 m²

Usytuowanie

Henryk G1 - Usytuowanie
Henryk G1 - Usytuowanie.

Elewacja przednia

Henryk G1 - Elewacja przednia
Henryk G1 - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Henryk G1 - Elewacja tylna
Henryk G1 - Elewacja tylna.

Elewacja boczna

Henryk G1 - Elewacja boczna
Henryk G1 - Elewacja boczna.

Elewacja boczna

Henryk G1 - Elewacja boczna
Henryk G1 - Elewacja boczna.

Opis projektu Henryk G1

Projekt Henryk to parterowy dom z poddaszem użytkowym, który łączy w sobie tradycyjne, sprawdzone rozwiązania z nowoczesnymi pomysłami. Awangardowy wygląd domu tworzy klasyczny, wielospadowy dach o łukowatym, nieregularnym wykończeniu, co nadaje domowi dynamiczny charakter. Dach wieńczy nieregularną bryłę domu, łącząc go z wolno stojącym garażem. Elementy więźby dachowej tworzą pergolę, pod którą można schować drugi samochód. Bryłę domu urozmaicają cokoły, masywne kolumny, drewniane elementy konstrukcji dachu oraz tzw. wole oczko od strony ogrodu. Narożny taras osłania duże zadaszenie wsparte na drewnianych słupach. Oprócz tego zwraca uwagę duży komin kominka wewnętrznego i zewnętrznego. Zaskakujący efekt wizualny tworzą nieregularne przeszklenia o ciekawych kształtach. Białą kolorystykę elewacji ozdabiają kremowe, szerokie opaski okienne, drewniana okładzina oraz klinkierowe, ceglane wykończenie.

Realizację inwestycji można podzielić na etapy. Adaptacja poddasza będzie możliwa w późniejszym czasie. W projekcie zaskakuje duża ilość pomieszczeń pomocniczych, które zapewniają wygodę użytkowania na co dzień. Do wnętrza domu Henryk przechodzi się przez duży przedsionek, w którym wydzielono miejsce na szafy wnękowe. Sąsiaduje on z pomieszczeniem gospodarczym przeznaczonym na kotłownię. W dużym holu znajdują się schody prowadzące na poddasze. Wygodny, przestronny salon wypoczynkowy połączono z jadalnią mieszczącą duży stół dla całej rodziny, tworząc otwartą przestrzeń. Z jadalni można przejść do ogrodu zimowego. Ustawna kuchnia sąsiaduje ze spiżarnią, w której można przechowywać przetwory domowe oraz artykuły spożywcze. Zaletą projektu Henryk jest zaplanowanie dwóch kominków – wewnętrznego tworzącego przytulną atmosferę w domu oraz zewnętrznego umilającego czas podczas weekendowego grillowania. W prawej części projektu Znajduje się obszerna sypialnia z własną łazienką oraz garderobą. Na parterze wydzielono także osobne pomieszczenie przeznaczone na składzik ogrodowy. Na poddaszu domu Henryk zlokalizowano dwa przestronne pokoje oraz dużą łazienkę.

Technologia wykonania

Dom zaprojektowano w technologii tradycyjnej murowej ze stropem gęstożebrowym. Dach o konstrukcji drewnianej pokryto dachówką cementową lub ceramiczną. Schody wewnętrzne drewniane.

Wykończenie
Stolarka okienna drewniana.

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
359,5 tys. zł
Stan deweloperski
556,5 tys. zł
Stan pod klucz
635,5 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
  • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
  • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
  • wystąpienie do banku o kredyt,
  • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Henryk G1?

Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
52 384 49 90

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Treść pytania do projektu Henryk G1
Twoja wiadomość została wysłana.
Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz doradca w celu omówienia zapytania.

Tańsze materiały budowlane?
Promocje i oferty wprost na Twoją skrzynkę.

podaj kod pocztowy
Dziękujemy za skorzystanie z naszego formularza.

Dodatki do projektu

  • dodatek Aktualizacja dokumentacji
    Aktualizacja dokumentacji

    Nowe warunki techniczne, które zaczęły obowiązywać w 2014 roku, wprowadziły istotne zmiany w zakresie wymagań dotyczących ochrony cieplnej budynków. Do projektów, zakupionych w 2013 roku lub wcześniej, proponujemy dostosowanie dokumentacji do aktualnie obowiązujących przepisów. Prosimy o kontakt z naszymi doradcami w celu ustalenia terminu realizacji zamówienia.

  • dodatek Bezpłatna zgoda na zmiany
    Bezpłatna zgoda na zmiany
  • dodatek Centralny odkurzacz
    Centralny odkurzacz

    Projekt domu rozszerzony o projekt centralnego odkurzacza. Tradycyjny odkurzacz zostaje zastąpiony przez węża wkładanego każdorazowo do gniazdka. Powietrze z kurzem trafia do jednostki centralnej zamontowanej w kotłowni lub w garażu, która oczyszcza zassane powietrze i wydmuchuje poza dom. Dzięki temu unikamy sytuacji występującej w tradycyjnym odkurzaczu, kiedy oczyszczone powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia. Odkurzanie jest ciche, skuteczne i nie wymaga przenoszenia odkurzacza z pokoju do pokoju.

  • dodatek Charakterystyka energetyczna
    Charakterystyka energetyczna
  • dodatek Dach prefabrykowany
    Dach prefabrykowany

    Prefabrykowane wiązary dachowe są doskonałą, szybką w montażu i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnej więźby dachowej. Sprawdzają się szczególnie w przypadku projektów z prostym dwu- lub wielospadowym dachem, w domach parterowych i garażach wolnostojących. Projekt zawiera część rysunkową, opis i obliczenia konstrukcyjne.

    Pakiet dostępny tylko do wybranych projektów. O szczegóły zapytaj naszych doradców.

  • dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
    Dodatkowy egzemplarz projektu

    Przy zakupie projektu domu otrzymujesz cztery egzemplarze dokumentacji, które należy złożyć do urzędu, w celu zgłoszenia budowy. Dodatkowy, piąty egzemplarz projektu, możesz zamówić aby: ułatwić pracę architektowi adaptującemu oraz ekipie budowlanej, wykorzystać go do wykonania wycen i aranżacji wnętrz, nanieść na nim własne szkice lub zyskać pamiątkę z budowy swojego wymarzonego domu.

  • dodatek Dziennik budowy
    Dziennik budowy
  • dodatek GPWC
    GPWC

    Projekt instalacji gruntowego powietrznego wymiennika ciepła (GPWC), która ma za zadanie wspierać i dopełnić instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. GPWC jest instalacją zapewniającą stały dopływ świeżego, higienicznego i przefiltrowanego powietrza do centrali wentylacyjnej, która wstępnie podgrzewa lub schładza powietrze wentylacyjne. Aby móc zastosować GPWC, trzeba najpierw zdecydować się na instalację wentylacji mechanicznej, najlepiej z odzyskiem ciepła (czyli rekuperacją).

  • dodatek Instalacja zagospodarowania wody deszczowej
    Instalacja zagospodarowania wody deszczowej

    Instalacja zagospodarowania wody deszczowej to rozwiązanie wyróżniające się ogromną ilością zalet, z których najważniejszą jest znaczne ograniczenie wydatków towarzyszących poborowi i odprowadzaniu wody. Nie bez znaczenia są również korzyści ekologiczne związane z pozostawaniem wody w zbiorniku – mniejszy odpływ wód gruntowych do płynących wód powierzchniowych, zapobieganie powodziom oraz przeciążeniom kanalizacji burzowej.

  • dodatek Kosztorys inwestorski
    Kosztorys inwestorski

    Dlaczego warto posiadać kosztorys?

    • Kosztorys inwestorski ustala najbardziej prawdopodobny, średni koszt budowy, pozwala więc na zaplanowanie budżetu inwestycji.
    • Umożliwia weryfikację ofert wykonawców, zwłaszcza pod względem finansowym.
    • Ułatwia prowadzenie negocjacji z wykonawcami.
    • Umożliwia kontrolę kosztów podczas realizacji kolejnych etapów budowy.
    • Pomaga w weryfikacji ewentualnych zmian wprowadzanych podczas budowy.
    • Jest podstawą wystąpienia do banku o kredyt na budowę lub do innych instytucji o dotację.
    • Może zostać przygotowywany dla projektu po wprowadzeniu zmian adaptacyjnych, dotyczących m. in. rodzaju materiałów budowlanych.
  • dodatek Oczyszczalnia ścieków
    Oczyszczalnia ścieków

    Rozwiązanie w postaci biologicznej oczyszczalni, służącej do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu, to ekologiczna alternatywa dla budowy szamba. Nowoczesne systemy oczyszczania ścieków pozwalają na wykorzystanie czystej wody do celów gospodarczych, podobnie jak wody deszczowej, która doskonale nadaje się do podlewania ogrodu. Dodatkowe korzyści – oszczędności z tytułu opłat za wodę i ścieki oraz ekologiczny charakter.

  • dodatek Ogrodzenie domu
    Ogrodzenie domu

    Ogrodzenie wyznacza granice działki, jest dopełnieniem architektury budynku, chroni przed nieproszonymi gośćmi i hałasem. Projekty ogrodzenia dla uzyskania ciekawego efektu łączą ze sobą różne materiały, np. cokół i słupki z cegły, kamienia lub betonu, wypełnienie – drewno lub metal. Projekt zawiera schematy i rysunki wszystkich elementów, wytyczne techniczne, opisy konstrukcji i montażu oraz instalacje teletechniczne.

  • dodatek Ogrzewanie kominkowe
    Ogrzewanie kominkowe

    Kominek to sprawdzony system grzewczy i dekoracyjny element w jednym. Zamknięta komora spalania to niezawodny i tani sposób na ogrzanie lub wspomaganie ogrzewania domu, czysta obsługa i bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesne kominki to eleganckie współczesne wzornictwo zgrabnie wkomponowane we wnętrza, zaprojektowane wg indywidualnych potrzeb mieszkańców.

  • dodatek Projekt instalacji fotowoltaicznej
    Projekt instalacji fotowoltaicznej

    Projekt domu rozszerzony o projekt instalacji fotowoltaicznej, bazującej na pomyśle wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnej i darmowej energii słonecznej. Kolektory pozyskują energię w ciągu dnia, kiedy możliwości jej wytworzenia są największe. Moduły fotowoltaiczne montuje się na dobrze doświetlonej połaci dachu, przyłącza do instalacji i tym sposobem inwestor sam staje się producentem energii elektrycznej.

  • dodatek Projekt instalacji solarnej
    Projekt instalacji solarnej

    Projekt instalacji solarnej, która pozyskuje energię słoneczną i przekazuje ją do odbiorników ciepła. W domu jednorodzinnym stanowi wspomaganie procesu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Energia wykorzystywana jest do podgrzania wody zgromadzonej w zasobniku.

  • dodatek Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła
    Projekt instalacji węzła grzewczego z pompą ciepła

    Projekt instalacji ogrzewania podłogowego wraz z węzłem grzewczym opartym o pompę ciepła. Źródłem ciepła jest pompa ciepła współpracująca z pionowymi lub poziomymi kolektorami ciepła. Pompę można również zintegrować z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem.

  • dodatek Projekt wentylacji mechanicznej
    Projekt wentylacji mechanicznej

    Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła minimalizuje straty energii w budynku z tytułu wentylacji oraz utrzymuje optymalny klimat w pomieszczeniach. Dokumentacja obejmuje projekt systemu wentylacji mechanicznej budynku, a także materiały informacyjne na temat rekuperacji.

  • dodatek Stacja uzdatniania wody
    Stacja uzdatniania wody

    Nowoczesne stacje uzdatniania wody stanowią skuteczne i proste w obsłudze rozwiązanie problemu złej jakości wody, która powoduje przyspieszone zużycie urządzeń cieplnych, kotłów, grzałek w pralkach i zmywarkach, kranów, uszczelek, kabin prysznicowych i instalacji. System zmiękcza wodę i redukuje inne, stałe zanieczyszczenia. Dzięki stacji uzdatniania wody, można użyć mniejszych dawek środków piorących i ochronić instalacje oraz armaturę przed szkodliwymi osadami.

  • dodatek Szambo przydomowe
    Szambo przydomowe

    Bezodpływowy zbiornik wykonany z żelbetu lub tworzywa. Szambo to najpopularniejszy sposób pozbywania się ścieków, w przypadku gdy nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji centralnej. Szczelne budowle podziemne są możliwe do zastosowania na różnych gruntach – zapewniają bezpieczeństwo dla środowiska i wód podziemnych. Projekt zawiera rysunki techniczne i opis.

  • dodatek Tablica budowy
    Tablica budowy

    Przed rozpoczęciem budowy, tablicę informacyjną należy umieścić w widocznym miejscu, obok budowanego domu, od strony drogi publicznej lub dojazdu do takiej drogi. Znaleźć się na niej muszą informacje o inwestorze, wykonawcy, nr pozwolenia na budowę, nazwisko kierownika budowy, telefony alarmowe. Tablica powinna znajdować się na terenie budowy przez cały okres jej trwania.

  • dodatek Wentylacja mechaniczna z GPWC
    Wentylacja mechaniczna z GPWC

    Projekt instalacji wentylacji mechanicznej z Gruntowym Powietrznym Wymiennikiem Ciepła, wykorzystującym energię zmagazynowaną w gruncie do ogrzewania i chłodzenia powietrza wentylacyjnego. Zastosowanie GPWC w połączeniu z wentylacją mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperator) pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania w okresie zimowym ok. 30%.

  • dodatek Zagospodarowanie działki
    Zagospodarowanie działki

    Pokaż nam swoje warunki zabudowy i mapę projektową, a my usytuujemy na niej Twój wymarzony dom. Dobierzemy do niego odpowiednie dodatki z naszej oferty, dopasujemy typ ogrodzenia, garaż wolnostojący lub inny element małej architektury. Podpowiemy rodzaj instalacji, typ oczyszczalni ścieków czy rodzaj ocieplenia, który warto zastosować w domu. Architekt dyżurny służy pomocą na każdym etapie realizacji inwestycji.