Projekt domu Florenc III

projekt Florenc III
Zdjęcie projektu domu - Florenc III.
projekt Florenc III
projekt Florenc III.
projekt Florenc III
projekt Florenc III.

Opis projektu Florenc III

Dom zaprojektowany z rozmachem i pomysłem. Szczególnie polecany dla osób gustujących w niestandardowych rozwiązaniach, jakie oferują projekty domów nowoczesnych. Mowa oczywiście o gotowym projekcie domu Florenc III. Ten parterowy budynek, w którym poddasze nadaje się do późniejszej adaptacji, oprócz chłodnej kolorystyki elewacji, połączenia szkła z kamieniem oraz drewnem, urzeka ciekawym rozplanowaniem przestrzeni. Nie ma w nim zbędnych ozdobników, które przytłaczają ilością i formą. Idealnie nada się dla trzy- lub czteroosobowej rodziny, która ceni wygodę i funkcjonalność z powodu szybkiego tempa życia.

Florenc III przede wszystkim przyciąga uwagę podcieniem, w jakim usytuowano wejście do budynku, oraz ciekawym tarasem, na który można przejść zarówno z salonu, jak i sypialni gospodarzy domu. Tradycyjnie wnętrze podzielono na strefę użytku dziennego (kuchnia, salon z jadalnią, hol) oraz strefę nocną (3 sypialnie, łazienka, pomieszczenie gospodarcze), zlokalizowaną po prawej stronie. Warto w tym miejscu podkreślić, że dla stworzenia większego komfortu mieszkańców część nocna oddzielona jest od reszty osobnym korytarzem. Dodatkowo to właśnie z tej części komunikacyjnej, przez właz w stropie, istniej możliwość przejścia na strych.

Strefę techniczną prezentowanego obiektu tworzy jednostanowiskowy garaż z pomieszczeniem gospodarczym, do którego można dostać się również z ogrodu. W ofercie istnieje także wariant pozbawiony garażu lub z garażem na 2 samochody. Florenc III z całą pewnością będzie wyróżniał się z otoczenia.

Technologia wykonania

Dom zaprojektowany w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym. Dach o konstrukcji drewnianej pokryto dachówką ceramiczną. Stolarka okienna drewniana lub PCV.

Wykończenie
Elewacja wykończona tynkiem mineralnym oraz okładziną klinkierową. Stolarka okienna drewniana lub PCV.
autor: Artur Wójciak, Archipelag

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Florenc III? Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
  • (52) 384 49 90
  • 605 071 505
  • 500 049 219
  • 603 505 427

* pole obowiązkowe

Architekt radzi

Bardzo podoba mi się projekt Florenc III, mam jednak jedno pytanie. Czy można przenieść kotłownię za garaż, a w jej miejscu zaadaptować garderobę?

Oczywiście, do projektu dołączymy wszystkie potrzebne zgody, które umożliwią wprowadzenie powyższych zmian. Taka modyfikacja wymusza przeniesienie komina lub doprojektowanie nowego. Powierzchnia pomieszczenia za garażem pozwoli zamontować dowolny rodzaj pieca.

Czy można usunąć wykusz, ponieważ tylko wtedy ten projekt zmieści się na mojej działce?

Wyrazimy autorską zgodę na rezygnację z wykusza. Dzięki tej zmianie inwestor zyska 90 cm. Modyfikację wprowadzi architekt adaptujący projekt.

Jaka jest powierzchnia dachu?

W projekcie powierzchnia dachu wynosi 317 m².