Projekt domu Bursztyn

symbol: TUI-769

Rzut parteru

Bursztyn - Rzut parteru
Bursztyn - Rzut parteru.
powierzchnia 126,05 m²
1. sień 4,15 m²
2. hall 8,99 m²
3. pom.gospodarcze 5,27 m²
4. łazienka 2,24 m²
5. kuchnia 10,20 m²
6. pokój dzienny 30,46 m²
7. pokój 9,88 m²
8. pokój / sypialnia 10,19 m²
9. łazienka 5,59 m²
10. pokój 9,76 m²
11. garaż 20,86 m²
12. pom.gospodarcze / kotłownia 8,46 m²

Sytuacja

Bursztyn - Sytuacja
Bursztyn - Sytuacja.

Elewacja przednia

Bursztyn - Elewacja przednia
Bursztyn - Elewacja przednia.

Elewacja tylna

Bursztyn - Elewacja tylna
Bursztyn - Elewacja tylna.

Elewacja prawa

Bursztyn - Elewacja prawa
Bursztyn - Elewacja prawa.

Elewacja lewa

Bursztyn - Elewacja lewa
Bursztyn - Elewacja lewa.
projekt Bursztyn 2
Pow. użytkowa:98,89 m²
Technologia:murowany
Garaż:jednostanowiskowy
Min. wymiary działki:19,83 x 22,82 m
projekt Anatol
Pow. użytkowa:103,04 m²
Technologia:murowany
Garaż:jednostanowiskowy
Min. wymiary działki:25,57 x 18,87 m

Opis projektu Bursztyn

Projekt Bursztyn to jednorodzinny dom parterowy z dobudowanym garażem na jeden samochód. Prosta bryła o nieskomplikowanej konstrukcji zwieńczona dwuspadowym dachem umożliwi szybką i tanią budowę oraz późniejszą eksploatację. Dom spodoba się zwłaszcza tym, którzy preferują rozkład pomieszczeń na jednym poziomie. Jasna kolorystyka kontrastująca z barwą dachu urozmaicona została klinkierową okładziną wykończeniową oraz ciekawymi detalami architektonicznymi. Drewniane okiennice oraz niewielkie okapy stanowiące przedłużenie dachu tworzące podcień nad wejściem oraz tarasem dodają domowi ciepłego, przytulnego wyglądu. Dom jest idealny dla rodziny 4-, 5-osobowej. Duże przeszklenia od strony dziennej doskonale doświetlą pomieszczenia.

Dom Bursztyn cechuje maksymalnie zagospodarowana przestrzeń oraz dobrze pomyślany układ pomieszczeń. Do wnętrza domu przechodzi się przez sień, w której wyznaczono miejsce na szafę wnękową. Zadbano o pomieszczenia gospodarcze: kocioł może znajdować się w pomieszczeniu zlokalizowanym przy wejściu lub – w przypadku kotłowni na paliwo stałe – w pomieszczeniu za garażem. W pobliżu wejścia znajduje się niewielka łazienka dla gości. W prawym skrzydle wyznaczono część dzienną domu Bursztyn, na którą składa się przestronny salon, jadalnia mieszcząca duży stół dla całej rodziny oraz wygodna kuchnia z zabudową w kształcie litery U. Kominek zlokalizowany w salonie ogrzeje niejednego zmarzlaka, a płomienie palącego się drewna umilą czas domownikom spędzającym czas przy ulubionej lekturze. Duże przeszklone drzwi prowadzą na taras, który idealnie sprawdzi się jako miejsce popołudniowego relaksu na świeżym powietrzu. W lewym skrzydle domu Bursztyn rozplanowano trzy wygodne, ustawne sypialnie zapewniające spokojny sen domownikom oraz łazienka dla wszystkich mieszkańców.

Technologia wykonania

Materiały:

* Fundamenty - ławy betonowe, ściany z bloczków
* Ściany zewnętrzne - dwuwarstwowe: pustaki ceramiczne MAX + styropian
* Strop - wiązary kratownicowe drewniane
* Pokrycie dachu - dachówka
* Elewacje - tynk cienkowarstwowy

Koszty budowy (wskaźnikowe)

Stan surowy zamknięty
176,5 tys. zł
Stan deweloperski
239,5 tys. zł
Stan pod klucz
278 tys. zł
Kosztorys inwestorski ułatwia:
  • szczegółowe zaplanowanie budżetu budowy domu,
  • kontrolę kosztów i weryfikację poszczególnych etapów budowy,
  • wystąpienie do banku o kredyt,
  • prowadzenie negocjacji cenowych z wykonawcami.
Zamów kosztorsy inwestorski
autor: MG Projekt

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Bursztyn? Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
  • 52 384 49 90
  • 502 363 364
  • 502 363 539
  • 605 071 505


* pole obowiązkowe

Architekt radzi

Czy pomieszczenie gospodarcze przy wejściu do budynku można przekształcić na garderobę i spiżarnię, natomiast kotłownię zaadaptować w pomieszczeniu za garażem?

Przeniesienie kotłowni do pomieszczenia za garażem nie wiąże się ze zmianami w projekcie, ponieważ jego autor przewidział takie rozwiązanie. Opcjonalnie w projekcie zaznaczono komin w ścianie rozdzielającej część garażową od części mieszkalnej. Poza tym wyrazimy zgodę na zmianę funkcjonalności pomieszczeń, co umożliwi podzielenie pomieszczenia gospodarczego przy wejściu na spiżarnię i garderobę.

Czy projekt Bursztyn można wybudować jako dom bliźniaczy połączony garażami?
Na życzenie inwestora dołączymy do projektu zgodę na zbliźniaczenie projektu z jego lustrzanym odbiciem. W tym celu inwestor powinien zamówić podstawową wersję projektu oraz wariant odbicia lustrzanego. Na etapie adaptacji architekt adaptujący będzie mógł połączyć te projekty. Należy jednak pamiętać, że szerokość działki na umieszczenie połączonych budynków powinna wynosić co najmniej 39,28 m.
Czy można zmienić w tym projekcie strop na keramzytowy?

W projekcie wyjściowo przewidziano strop drewniany. Istnieje możliwość zmiany stropu na keramzytowy. Należy jednak pamiętać, że taka modyfikacja musi być naniesiona w projekcie. Na tę zmianę, którą wprowadzi na etapie adaptacji lokalny architekt, dołączymy do projektu bezpłatnie autorską zgodę.