Projekt domu Bogusia (lustrzane odbicie)

projekt Bogusia
Zdjęcie projektu domu - Bogusia.
projekt Bogusia
projekt Bogusia.
projekt Bogusia
projekt Bogusia.

Opis projektu Bogusia

Dzięki zwartej bryle domu oraz dwuspadowemu dachowi o nieskomplikowanej konstrukcji dom Bogusia będzie szybki i niedrogi w realizacji oraz ekonomiczny w eksploatacji. W związku z tym jest to idealna propozycja dla osób, które przy stosunkowo niskim nakładzie finansowym chcą wybudować swój wymarzony dom za miastem. Oszczędna w detalach forma doskonale wpasuje się w każdy krajobraz. Wejście do domu podkreślono niewielkim zadaszeniem. Od strony ogrodu do budynku przylega rozległy taras, który będzie stanowił zielony salon na świeżym powietrzu. Ciepła, słoneczna kolorystyka elewacji połączona z drewnianymi elementami zdobniczymi wpływa na przytulny charakter tego domu. Okna z podziałami urozmaicone szerokimi opaskami okiennymi dodają domowi gościnnego wyglądu.

W prostej formie domu Bogusia zaprojektowanej na planie kwadratu zawarto wszystkie potrzebne pomieszczenia. Do wnętrza domu przechodzi się przez przedsionek, który chroni dom przed utratą ciepła. Po lewej stronie znajduje się klatka schodowa, którą można wejść na poddasze. Naprzeciwko zaś rozmieszczono dodatkowy pokój idealny jako jasny, zaciszny gabinet do kreatywnej pracy w domu. Przestronny salon wypoczynkowy wpływa na integrację członków rodziny. Otwarta kuchnia z wygodną zabudową będzie funkcjonalna zwłaszcza podczas wspólnego przygotowywania posiłków. Dwuskrzydłowe, przeszklone drzwi prowadzą na rozległy taras, który stanowi doskonały łącznik z ogrodem. Na poddaszu domu Bogusia przewidziano strefę nocną, która zapewni spokojny wypoczynek mieszkańcom. Trzy ustawne sypialnie sprawią, że każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Projekt jest doskonałą propozycją dla rodziny czteroosobowej, która ceni sobie funkcjonalność zawartą w niewielkiej, kształtnej bryle.

Technologia wykonania

Dom zaprojektowano w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym. Schody wewnętrzne drewniane. Dach o konstrukcji drewnianej kryty dachówką cementową.

Wykończenie
Elewację wykonano z tynku strukturalnego, a okładzinę cokołu z płytek klinkierowych. Stolarka okienna drewniana.
autor: Eryk T. Jankowski, Robert Wójciak, Archipelag

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz zamówić projekt Bogusia? Skontaktuj się z nami, nasi architekci są do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z poniższego formularza lub zadzwoń.

Zadzwoń
  • (52) 384 49 90
  • 605 071 505
  • 500 049 219
  • 603 505 427

* pole obowiązkowe