Wybierz swoje darmowe projekty

Kupując projekt domu w Tooba.pl otrzymujesz za darmo projekty małej architektury oraz instalacji grzewczej i kanalizacyjnej.

Poznaj naszą ofertę

Mała architektura

Z tej grupy możesz wybrać 2 projekty GRATIS.

  • Altana z grillem

    Altana jest niezastąpiona w ogrodzie. Przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy przy domu brakuje zadaszonego tarasu. Tworzy przyjemne zacisze, chroni przed deszczem i słońcem, jest idealnym miejscem relaksu. Dodatkowo altana wyposażona w grill może pełnić funkcję letniej kuchni i jadalni. Nasze opracowanie zawiera projekt architektoniczno-konstrukcyjny altany z grillem. Altana ma konstrukcję drewnianą. Grill wraz z kominem został zaprojektowany z cegły klinkierowej. Jako posadzkę przewidziano deski drewniane. Obecnie budowa altany o powierzchni do 35 m² nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę.

    Dostępne są trzy wersje projektu:

    • dwie z dachem płaskim,
    • jedna z dachem dwuspadowym.
  • Wiata samochodowa

    Wiata samochodowa to lekka, otwarta konstrukcja, która może na stałe zastąpić garaż. Wiata nie zapewnia ochrony samochodu w takim samym stopniu, co zamykany garaż, ale osłania auto przed śniegiem i szronem. Na jej korzyść przemawiają także znacznie niższe koszty budowy. Nasze opracowanie zawiera projekt architektoniczno-konstrukcyjny wiaty dla jednego samochodu. Ma ona konstrukcję drewnianą. Jako posadzkę przewidziano kostkę brukową. Obecnie budowa wiaty o powierzchni do 50 m² nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę.

    Dostępne są dwie wersje projektu:

    • z dachem płaskim,
    • z dachem dwuspadowym.
  • Budynek gospodarczy

    W przydomowym otoczeniu warto zachować wyraźny podział na strefę rekreacyjną i gospodarczą. Do funkcjonowania tej pierwszej niezbędne jest zorganizowanie stosownego zaplecza. Jeśli odpowiedniego miejsca nie uda się wygospodarować w domu, warto postawić osobny budynek. Może być on wykorzystywany do przechowywania mebli ogrodowych, sprzętu sportowego, narzędzi. W jego obrębie można też wygospodarować miejsce na opał. Nasz projekt przedstawia prosty i tani w realizacji budynek gospodarczy. Obiekt ma bardzo prostą konstrukcję drewnianą, a wieńczy go dach płaski. Warto przy tym pamiętać, że realizacja niewielkiego budynku gospodarczego nie wymaga obecnie uzyskania pozwolenia na budowę.

  • Narzędziownia

    Dom jednorodzinny bez ogrodu byłby niekompletny. Ogród wymaga jednak pielęgnacji, a ta nie jest możliwa bez narzędzi. Dlatego w ogrodzie niezbędna jest narzędziownia. Czyli miejsce przechowywania sprzętów przydatnych podczas prac ogrodniczych. Odpowiedni zakątek czasem udaje się wygospodarować w garażu, jego wielkość jednak nie zawsze okazuje się wystarczająca. Nasz projekt przedstawia drewnianą narzędziownię. Budynek ma nieskomplikowaną konstrukcję zwieńczoną płaskim dachem. Projekt jest prosty, a co za tym idzie – tani i łatwy w realizacji.

  • Drewutnia

    Obecnie niemal każdy projekt domu jednorodzinnego zawiera kominek. Posiadając kominek, trzeba pomyśleć także o miejscu, gdzie będzie przechowywane drewno na opał. Jego lokalizacja i konstrukcja nie mogą być przypadkowe. Drewutnia musi zapewnić odpowiednie warunki wysychania drewna – powinna być zadaszona, ale jednocześnie przewiewna. Oferowana drewutnia ma drewnianą konstrukcję, którą wieńczy płaski dach pokryty papą (lub gontem bitumicznym). To bardzo praktyczne, niedrogie i proste w budowie rozwiązanie.

Instalacje

Z tej grupy możesz wybrać 2 schematy GRATIS.

  • Pompa ciepła

    Pompa ciepła jest rozwiązaniem ekologicznych i oszczędnym w eksploatacji. Z naszego opracowania wynika, że roczne koszty eksploatacji pompy ciepła (wraz z chłodzeniem) wynoszą około 3800 zł. Czyli 317 zł miesięcznie. Kwota zbliżona do kosztów eksploatacji pompy ciepła dotyczy jedynie kotła gazowego. Przy czym trzeba pamiętać, że w przeciwieństwie do pompy ciepła, kocioł nie może dodatkowo pełnić funkcji klimatyzacji. Nasze opracowanie przedstawia pompę ciepła przeznaczoną dla domu parterowego. Instalacja jest zgodna z obowiązującymi przepisami oraz wytycznymi producenta marki Daikin.

    Dostępne są dwie wersje opracowania:

    • dla domu o powierzchni 120 m² oraz 180 m².
  • Kanalizacja

    Gdy działka przewidziana pod budowę domu nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej, pozostają dwie możliwości: budowa szamba lub oczyszczalni. Szambo z reguły jest tańsze, ale wymaga regularnych opłat eksploatacyjnych. Natomiast budowa oczyszczalni pozwala uniezależnić się od firm wywożących nieczystości i jest przy tym bezpieczna dla środowiska.

    Szambo

    Najpopularniejszym sposobem pozbycia się ścieków na terenach pozbawionych dostępu do sieci kanalizacyjnej jest szambo, czyli szczelny zbiornik, w którym są gromadzone nieczystości. Budowa szamba nie jest trudna, jednak powinna być wykonywana według wytycznych producenta i pod nadzorem instalatora. Nasze opracowanie zawiera projekt budowlany zbiornika bezodpływowego na ścieki, przeznaczonego do domu jednorodzinnego. Przewidziano w nim wykonane z PCV szambo marki Eko-Sum. Prezentowany zbiornik jest konstrukcją samonośną; nie wymaga wykonania fundamentów ani obmurowań. Jest zgodny z obowiązującymi normami, posiada aktualną aprobatę techniczną oraz pozytywną opinię Instytutu Ochrony Środowiska.

    Dostępne są dwie wersje opracowania:

    • dla domu zamieszkałego przez 4 oraz 6 osób.

    Oczyszczalnia ścieków

    Wybór oczyszczalni powinien być uzależniony przede wszystkim od liczby użytkowników, czyli ilości wytwarzanych ścieków. Pod uwagę powinna zostać wzięta również powierzchnia działki oraz poziom wód gruntowych. W naszym opracowaniu przewidziano system firmy Sotralentz, który wykorzystuje półnaturalną technologię utylizacji ścieków. System składa się ze szczelnego zbiornika oraz podziemnego drenażu rozsączającego. Po biologicznym oczyszczeniu ścieki są odprowadzanie do ziemi. Urządzenia firmy Sotralentz posiadają aprobatę techniczną oraz pozytywną opinię Instytutu Ochrony Środowiska i są zgodne z obowiązującymi normami i przepisami.

    Dostępne są dwie wersje opracowania:

    • dla domu zamieszkałego przez 4 oraz 6 osób.